Prindi

Eesti 100. sünnipäeva kutse loomisel saab end tuvastada Smart-IDga

15.12.2017

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kutse loomise veebiportaali kutsutakse kõiki eestimaalasi üles laadima oma portreefoto. Selleks saab ennast tuvastada ka Smart-IDga.

Projekti eesmärk on luua koos kõigi eestimaalaste ja e-residentidega portreefotodest koosnev pikk sünnipäevakutse. Kutse loomiseks on välja töötatud spetsiaalne portaal ev100kutse.ee, kuhu saavad kõik ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või e-residendi kaardi omanikud üles laadida oma portreefotod. 

Turvalise autentimisvahendi kasutamisega tagavad korraldajad, et kõik fotodel olevad inimesed on ehedad eestimaalased või e-residendid. SK ID Solutions toetab projekti, pakkudes tasuta isikutuvastusteenust Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardi näol. Nendest fotodest luuakse ülipikk videostriim ehk online sünnipäevakutse. Filmi alguses on kutse tulla Eestile 100. juubeli puhul külla, millele järgnevad kutsujate fotod. Loodav sünnipäevafilm on omamoodi Eesti rahva ajalooline koondportree, mis kingitakse hiljem Eesti Rahva Muuseumile, et tulevased põlved saaks meie fotosid sealt otsida. 

Sünnipäevakutse hakkab läbi interneti kogu maailmas nähtav olema alates 24. veebruarist 2018.