Prindi

Smart-ID

Mis on Smart-ID?

Smart-ID on uue põlvkonna elektrooniline isikutuvastus. Lahendus on arendatud mugavaks kasutuseks nutiseadmetel, tagades sealjuures kõrgetasemelise turvalisuse. Smart-ID on lihtsaim, kiireim ja turvalisim viis, mille kaudu tagada klientide ligipääs sinu e-teenusele.

Smart-ID puhul on autentimis- ja allkirjastamisvahendiks kasutaja nutiseade. Smart-ID on nutitelefonis või tahvelarvutis lihtsasti kasutatav – kasutamiseks pole vaja lisaseadmeid, nagu spetsiaalne SIM-kaart või kaardilugeja.

Miks lisada e-teenusele Smart-ID tugi? 

Smart-IDd saab kasutada e-teenustesse (nt internetipanka) sisenemiseks kui ka elektrooniliste allkirjade andmiseks. Smart-ID allkirjad ühilduvad Euroopa Liidu määrusega eIDAS, mis tähendb, et allkirjad on tunnustatud kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides.

SK on Smart-ID loomisel pidanud silmas rahvusvahelist kasutust, mis tähendab, et identiteet, mis väljastatakse ühes riigi, on kasutatav ka mõnes muus Smart-ID lahendust kasutavas riigis. Seega võib Smart-ID olla tulevikus võti paljude ELi e-teenuste kasutamiseks.

Smart-ID eelised:

 • mugav ja kiire lahendus;
 • riikideülene kasutus: sama Smart-ID töötab erinevates riikides;
 • juriidiliselt kehtivad allkirjad;
 • seadmeteülene kasutus.

Smart-ID on turvaline: 

 • innovaatiline lahendus: arenenud krüpteerimismetoodikad;
 • kõrge turvalisuse tase: tõestatud PKI põhimõtted;
 • toimingute ümberlükkamatus; 
 • tugev autentimine;
 • kõrgetasemeline kloonituvastus.

 

Proovi tasuta demo

Kiire ja turvaline ligipääs Smart-ID abil julgustab rohkem kasutajaid sinu e-teenust tarbima. Smart-ID lahendus baseerub REST API-l, mida on lihtne kasutada kõigi moodsate arendusraamistikega. Ole innovatiivne – lisa Smart-ID oma e-teenusele juba täna!

Smart-ID tasuta beta-programmi kohta leiad rohkem infot: https://demo.sk.ee/smartidbeta/

Lihtne kasutada

Sinu kliendi jaoks on Smart-ID kasutamine:

 • lihtne – alustuseks tuleb alla laadida Smart-ID äpp; 
 • mugav – Smart-ID on nutiseadmes, mis on alati käepärast;
 • turvaline – kindel ja turvaline viis elektrooniliseks isikutuvastuseks ja allkirjastamiseks.

Smart-ID rakendus toimib iOS ja Android operatsioonisüsteemidel. Äpp on mitmekeelne ja seda saab lisaks inglise ja vene keelele kasutada nii eesti, läti kui ka leedu keeles. Rakenduse kasutajaliides on lihtne ja harjumuspärane, võimaldades kasutajal registreerida konto, kinnitada autentimis- ja allkirjastamispäringuid ning hallata oma Smart-ID kontot.

Smart-IDd saab kasutada mitmel nutiseadmel. Kasutaja peab registreerima eraldi konto erinevate Smart-ID seadmete jaoks – seda tuleb teha iga seadme jaoks vaid ühel korral.

Turvalisus

Smart-ID toimib avaliku võtme krüptograafia tunnustatud põhimõtetel. Võrreldes muude kasutaja tuvastamise tehnoloogiatega, nagu PIN-kalkulaatorid või ühekordsed SMS-koodid, annavad avaliku võtme infrastruktuur ja digiallkirjastamise võimekus järgmised eelised: kõrge turvalisus, tehingute ümberlükkamatus, tugev autentimine ja üleeuroopaliselt tunnustatud allkirjad. Smart-ID lahenduses on kasutaja privaatvõti kaitstud kaasaegsete krüptograafiliste algoritmidega.

Smart-ID põhineb kahefaktorilisel autentimisel. See tähendab, et lahendust saab kasutada vaid kombinatsioonina sellest, mis kasutajal on – nutiseade – ja mida kasutaja teab – PIN-koodid.

Telli Smart-ID

Seadista oma e-teenusele Smart-ID tugi!

Telli

Telli Smart-ID

Seadista oma e-teenusele Smart-ID tugi!

Telli

Kontakt

Küsi lisainfot või pakkumist

SK klienditugi
e-post: sales[A]sk.ee
telefon: 610 1885

Vaata lisaks