Prindi

Välismaiste sertifitseerijate poolt väljastatud sertifikaatide kehtivuskinnitusteenus

Kui soovid anda ligipääsu oma e-teenusele välisriigi, näiteks Leedu kodanikele, pakub SK ka nende riikide ID-kaardi (või muu elektrooniliselt kasutatava isikutunnistuse) sertifikaatide infot. Teenus väljastab Soome, Leedu ja Läti sertifikaatide kehtivusinfot. Riikide nimekirja on võimalik vastavalt sinu soovidele täiendada.

Äriline kasu

Välisriikide ID-kaartide sertifikaatide info saamiseks ei pea sõlmima eraldi lepinguid ega seadistama ühendusi vastavate riikide teenusepakkujatega. Kogu asjaajamine toimub SK kaudu, kust saab sertifikaatide kehtivusinfot nii kodu- kui ka välismaiste sertifikaatide kehtivuse kohta.

Välismaiste sertifikaatide kehtivuskinnituse teenusega saavad liituda kõik e-teenuste portaalid, mis soovivad teenuseid pakkuda ka välisriikide kodanikele.

Kuidas teenus töötab?

Teenus põhineb OCSP-protokollil (Online Certificate Status Protocol), mis on kirjeldatud Interneti standardis RFC 2560. OCSP kujutab endast lihtsat klient-server süsteemi, kus OCSP-klient saadab OCSP-responderile (serverile) päringu sertifikaadi kohta ning responder annab selle sertifikaadi kohta kinnituse, mis sisaldab sertifikaadi kehtivust ja kinnituse andmise aega. Responderi antud vastus on digitaalselt allkirjastatud.

OCSP-responderi vastuseid sertifikaadi kohta on kolm:

  • sertifikaat kehtib;
  • sertifikaat ei kehti;
  • informatsioon küsitava sertifikaadi kohta puudub.

OCSP positiivne vastus tähendab, et sertifikaat on välja antud ning oli kinnituse väljastamise hetkel kehtiv.

Ligipääs teenusele on piiratud. Ligipääs antakse kliendilepingus fikseeritud IP-aadressile, juurdepääsutõendi alusel teenusele ligi ei pääse. 

Hinnad

Ligipääs teenusele on lubatud standardse kehti­vuskinnituse teenuse kas­utajatele. Kuutasu sõltub valitud paketist. Küsi lisa sales[A]sk.ee.

Tehniline lisainfo