Prindi

DigiDocService

DigiDocService on SOAP-põhine veebiteenus, mille abil saab lisada e-teenusele või rakendusele isiku- ja allkirjade tuvastamise, digiallkirjastamise ja Mobiil-ID funktsionaalsuse. Teenust on võimalik kasutada arendusplatvormidel, millel on SOAP 1.0 RPC-encoded tugi.

ID-kaardi ja Mobiil-ID toe lisamine e-teenustele ja mitmesugustele infosüsteemidele on lihtne. DigiDoc veebiteenus võimaldab:

  • digitaalallkirjastamist ID-kaardiga (ja muu kiipkaardiga);
  • isikutuvastust ja digitaalallkirjastamist Mobiil-ID-ga;
  • sertifikaatide kehtivuse kontrolli (isikusamasuse kontroll ID-kaardi ja muu kiipkaardiga);
  • DigiDoc failide moodustamist;
  • digitaalallkirjastatud failide (DigiDoc) sisu ja allkirjade kehtivuse kontrolli.

 

Äriline kasu

Arvuta ettevõtte lepingute allkirjastamise kulud!
Kasuta digiallkirja tasuvuskalkulaatorit.

Elektrooniline isikutuvastus ID-kaardi või Mobiil-IDga on mitmes mõttes parem ja turvalisem kui kasutajanime ja parooliga. Autentides ID-kaardi või Mobiil-IDga, võib olla kindel, et saadakse õiged andmed ja autentimisvahend on õige isiku käes – nii väheneb risk, et kasutajad esitavad e-teenuse pakkujale valeandmeid. Samuti on e-teenuste pakkujatel võimalik oma teenuseid otse ja turvaliselt kõikidele ID-kaardi ja Mobiil-ID omanikele ilma eelneva registreerimiseta pakkuda. Mugav on ka kasutajatel, sest pole vaja meeles pidada erinevaid kasutajanimesid ega paroole – kõikide teenuste puhul saab kasutada sama vahendit ja PIN-koodi.

Digitaalallkirja kasutamine on mugav ja kiire, sest võimaldab elektrooniliselt ja paberivabalt teha toiminguid, milleks varem pidi kasutama käsitsi paberile antud allkirja. Digitaalallkiri on väga turvaline – seda ei saa võltsida, misläbi on tagatud allkirja õigsus. Vaata ka digitaalallkirja tutvustavat videot.

Digitaalallkirja seaduse kohaselt kehtivad ainult need allkirjad, millel on allkirja andmise hetkel kehtiv sertifikaat. Kehtivuskinnituse teenuse abil saab digitaalallkirja kehtivust kontrollida kiirelt ja mugavalt. Digitaalallkirja õigsuse päringu saab teha ka pärast sertifikaadi kehtivusaja lõppu või selle tühistamist.

Kuidas DigiDocService töötab?

DigiDoc veebiteenus kasutab SOAP 1.1 protokolli „rpc“ stiilis ja „encoded“ kodeeringuga. Teenust on võimalik kasutada otseselt DigiDocService'i protokolli järgides või kasutades SK poolt loodud näidisrakendust. Vaata lähemalt id.ee veebist.

Ligipääs teenusele luuakse IP-aadressi põhiselt. DigiDoc veebiteenuse kasutamiseks tuleb sõlmida leping SK-ga.

Rakenduste arendamiseks ja testimiseks soovitame kasutada test-DigiDocService’it aadressil https://tsp.demo.sk.ee

Hinnad

DigiDocService’i kasutamise hind sõltub allkirjastamiste ja autentimiste päringute arvust kuus ja ühelt rakenduselt tulevate üheaegsete päringute arvust.

DigiDocService'i hinnakiri ja -mudel on analoogne kehtivuskinnituse teenusega. Ilma kehtivuskinnituse teenuse lepinguta ei saa DigiDoc veebiteenust kasutada. Kehtivuskinnituse teenuse hinnakirjaga saab tutvuda siin.

Tehniline lisainfo

  • DigiDocService'i tehniline spetsifikatsioon asub siin.
  • DigiDocService'i muudatuste ajalugu on leitav siit.
  • Teenus on kättesaadav aadressil https://digidocservice.sk.ee
  • Test-DigiDocService on kättesaadav aadressil https://tsp.demo.sk.ee. Testteenuse kasutamiseks oma Mobiil-IDga tuleb telefoninumber ja sertifikaadid registreerida testandmebaasis. Lisainfot saab siit.