Logi sisse

Prindi

e-Tempel

Digitempli teenuse piltDigitaalne tempel, millega tõendatakse digitaalseid dokumente, kinnitab, et elektrooniliselt saadetud dokumendid või muu info pärineb tõepoolest selle saatnud asutusest. Digitaalne tempel annab kinnituse, et vastav asutus on seotud konkreetse digitaalse dokumendiga ning dokumenti ei ole vahepeal muudetud.

Digitaalset templit saavad kasutada nii ettevõtted, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, füüsilisest isikust ettevõtjad kui ka avalik-õigusliku ameti kandjad.

Digitaalset templit saab kasutada nii koos digitaalallkirjaga kui ka ilma. Kasutades digitaalse templi sertifikaati koos isiku digitaalallkirjaga, võite olla kindel, et dokumendi allkirjastanud isik on volitatud vastava ettevõtte nimel dokumente allkirjastama.

Äriline kasu

Digitaalset templit kasutades võidate aega ja vähendate kulusid, sest seniste paberdokumentide käsitsi haldamise asemel saate dokumendid kinnitada ja edastada digitaalselt. Digitaalse templiga tagatakse võltsimiskindlus ning kliendid saavad vajalikud toimingud kiiremini ja mugavamalt tehtud.

Referentsid

Pangad väljastavad digitaalse templiga kinnitatud maksekorralduste kinnitusi, millega tõendatakse makse sooritamist. Samuti on digitaalse templiga kinnitatud kinnisvara hindamisaktid, liisingfirmade poolt ARK-le edastatavad digitaalsed volikirjad ning Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse poolt väljastatavad tunnistused.

Kuidas digitempel töötab?

Digitaalse templi kasutamine on sarnane ID-kaardi kasutamisega allkirjastamisel, st dokumendile lisatakse templi andmise aeg ja kehtivuse info. Digitemplit on võimalik kasutada DigiDoc tarkvaraga ja Sertifitseerimiskeskuse poolt pakutava TempelPlus tarkvaraga. Digitempli lahendust on võimalik integreerida enamike infosüsteemidega.

SK pakub suurema koguse failide allkirjastamiseks (ehk nö. massallkirjastamiseks) asutuse digitempliga – näiteks arved, maksekorraldused, tunnistused jne - TempelPlus tarkvara. Loe lähemalt.

Hinnad

Digitempli hinnaga saab tutvuda siin.

Digitaalse templi sertifikaat on võimalik 14 päeva jooksul tasuta ümber vahetada.

Tehniline lisainfo

Abiinfo krüptopulga initsialiseerimise ja CSR-i (Certificate Signing Request) genereerimse kohta leiate siit.
Windows keskkonna jaoks saab e-Tokeni tarkvara siit. Linux ja Mac-i puhul pöörduge support@sk.ee.

Hetkel on eToken krüptopulk SK poolt toetatud järgmistes keskkondades:

  • Windows (alates XP-st), Mac OS X (alates 10.6.8), Linux (Ubuntu, Fedora, Red Hat Enterprise, CentOS, SUSE Linux Enterprise)
  • Windows (Vista, W7, W8) koos DigiDoc3 kliendi ja krüptoga alates versioonist 3.7. Versioonides 3.5 ja 3.6 ning XP puhul on vajalikud lisaseadistused, mille kohta leiab täpse juhise siit.
  • SK TempelPlus Windows ja Linux keskkonnas

SK tegeleb jooksvalt täiendavate keskkondade testimisega. Samas on eToken tootja poolt edastatud meile draivereid Windows, Linux ja Mac erinevate keskkondade jaoks. Kui on soovi kasutada SK poolt testimata ja toetamata draivereid, palume pöörduda meie poole e-posti aadressil support[A]sk.ee.

​Digitaalse templi sertifikaadi sertifitseerimisahel on järgmine:

digitempli sertifikaat->KLASS3-SK 2010->JUUR-SK

Telli digitaalne tempel

Telli

Telli digitaalne tempel

Telli

Kontakt

Küsi lisainfot või pakkumist

SK klienditugi
e-post: support[A]sk.ee
telefon: 610 1883

Vaata lisaks