Prindi

Mobiil-ID

Mobiil-ID on ID-kaardil põhineva isikutuvastuse ja allkirjastamise edasiarendus. Mobiil-ID puhul on mobiiltelefoni SIM-kaart e-keskkonnas samasugune isikut tõendav dokument nagu ID-kaart. Sarnaselt ID-kaardile saab Mobiil-ID abil:

  • e-teenustesse sisse logida;
  • digitaalselt allkirjastada.

Mobiil-ID sertifikaate väljastame Telia, Elisa ja Tele2 klientidele.

Alates 01.02.2011 väljastame Politsei- ja Piirivalveameti partnerina sertifikaate Mobiil-ID vormis digitaalsele isikutunnistusele. Mobiil-ID vormis digitaalsele isikutunnistus on riiklik isikut tõendav dokument.

Mobiil-ID-ga antud digitaalallkirjad vastavad kõigile Eestis kehtivatele nõuete ja on juriidiliselt sama head kui omakäelised allkirjad või ID-kaardiga antud digitaalallkirjad. Rohkem infot Mobiil-ID kohta leiad mobiil.id.ee.

Mobiil-ID kasutamisega seotud küsimustes pakub kliendituge ID-abiliin (telefonil 677 3377 või 1777).

Seadista veebiteenusele Mobiil-ID tugi

Mobiil-ID isikutuvastusvõimaluse ja allkirjastamise pakkumiseks oma süsteemis tuleb liituda SK poolt pakutava allkirjastamise, allkirjade verifitseerimise ja isikutuvastuse teenusega DigiDocService. See teenus võimaldab luua digitaalallkirjastatud faile (DigiDoc) ja kontrollida allkirju, samuti võimaldab see kolmandatel osapooltelt Mobiil-ID-ga isik oma süsteemi turvaliselt autentida.

Mobiil-ID teenuse hinnastamine toimub vastavalt kehtivuskinnituse teenuse hinnakirjale. Vaata hinda siit.

 

Mobiil-ID kasutamist võimaldavad SK teenused
vastavad eIDASe nõuetele ja on kantud
Euroopa usaldusnimekirja.