Logi sisse

Prindi

Tööpakkumised

Hindame oma meeskonnaliikmetes järgmisi väärtusi:

  • usaldusväärsus;
  • eesmärgistatus;
  • abivalmidus;
  • lahendustele orienteeritus.

Otsime meeskonda tootejuhti

Pakutav töökoht:
TOOTEJUHT (IT PRODUCT OWNER)

Tööülesanded

  • Tehnilise tootearenduse ja toote elutsükli juhtimine
  • Tootearendusmeeskonna juhtimine
  • Koostöö korraldamine (organisatsioonis ja arenduspartneritega)

Nõudmised kandidaadile

  • IKT tootejuhtimise või projektijuhtimise kogemus
  • Meeskonna juhtimise oskus
  • Standardite ja tehniliste nõuete analüüsi oskus
  • Eesti ja inglise keele oskus

Kasuks tuleb

  • Kogemus erinevate tarkvaraarenduse metoodikatega
  • Infosüsteemide analüüsiga seotud töökogemus
  • Programmeerimiskogemus
  • Teadmised avaliku võtme taristust

Omalt poolt pakume

  • Head palka
  • Tapvalt põnevat tööd digitaalse identiteediga
  • Vingeid firmaüritusi, suht normaalseid töökaaslasi ja ägedat töökeskkonda

Nõutud keeled: eesti, inglise
Tööaeg: Täistööaeg
Asukoht: Tallinn

Kontaktandmed
Kontaktisik: Kaido Koort, IT arendusjuht
Aadress: Pärnu mnt 141, Tallinn, Harjumaa
Lisainfo: 507 7333

Kandideerida saad CV-Online'i kaudu.

We are looking for IT SALES PROFESSIONAL

Position offered:
IT SALES PROFESSIONAL

Job description, tasks

  • preparing and delivering customer presentations and demonstrations, articulately and confidently
  • identifying and developing new business through networking, courtesy and follow-up calls
  • responding to tender documents, writing proposals and conduct agreements
  • pilot project management
  • technical analyses and drafting of the technical specifications together with service team
  • technical support, which follows the sale
  • develop and maintain good professional relationships with main accounts and strategic partners of company
  • regular monitoring of service-related standards and technical requirements

Requirements

  • highly self-motivated and ambitious in achieving goals
  • a good level of technical understanding with enthusiasm for new technology and its commercial uses
  • international business experience and proven track record
  • fluent spoken and written English and Estonian

Beneficial skills

  • basic knowledge of IT infrastructure
  • Russian language

We offer

  • opportunity to sell proven digital identity technologies world wide
  • creative and exciting international work
  • opportunity to grow both professionally and personally
  • lots of team events that make you feel part of an awesome team
  • modern working conditions in our facilities in Delta Plaza, Pärnu mnt 141, Tallinn, Estonia
  • travel opportunities
  • competitive salary

Additional information
As an IT sales professional, you'll be selling SK services as part of a certification services team. In a large company, you may be more of a sales technical expert, while in SK you're likely to combine technical advice with an all round sales role. Your work falls into the three main areas of pre-sales, sales and after-sale.

Starting date August
Languages required English, Estonian
Working time Full-time work
Start of work During 3 months
Location Tallinn

Contact information:
Contact person Piret Korol
Address Pärnu mnt 141, Tallinn, Harjumaa
Telephone +372 610 1880
Homepage www.sk.ee

Apply through CV-Online or send your CV to piret.korol[A]sk.ee.