Prindi

Testkaardid

Et saaksite olla kindlad teie poolt loodud rakenduste, e-teeninduse ja teiste lahenduste toimimises erinevate põlvkondade ID-kaartidega, soovitame teenuseid enne avalikustamist testida. 

Sertifitseerimiskeskus väljastab ID-kaardil põhinevate rakenduste loomiseks ja testimiseks erinevaid testkaarte:

  • test ID-kaart (2007-2011);
  • test ID-kaart (alates 2012);
  • test digi-ID;
  • test digitempel krüptopulgal.

 

Kuidas testkaart töötab?

Väljastatud testkaartidel on testsertifikaadid, mis sarnanevad päris kaartide sertifikaatidega, kuid nendega ei saa anda õigusjõuga digitaalallkirju, sest kaardi omanikku tegelikkuses ei eksisteeri. Seetõttu ei väljasta SK antud allkirjadele kehtivuskinnitusi. Testkaarte saab testida vastu SK testkeskkonna teenuseid. Testimise kohta leiad täiendavat infot siit

SK väljastab testkaarte, mille fiktiivse kaardiomaniku nimes esineb UTF-8 kodeeringus Ä või Ž täpitähti. Nii on võimalik testida täpi- ja võõrtähtede tuge oma rakendustes.

Testsertifikaadid kehtivad 3-5 aastat ning nende väljaandja on TEST of ESTEID-SK 2011 (välja antud TEST of EE Certification Centre Root CA poolt). SK test sertifitseerimisahel on detailsemalt kirjeldatud siin.

Testkaardid on välja antud isikutele:

  • MÄNNIK, MARI-LIIS, 47101010033
  • ŽAIKOVSKI, IGOR, 37101010021

Veebis allkirjastamise ja autentimise rakenduste arendamisel ja testimisel soovitame kasutada test-DigiDocService’it aadressil https://www.openxades.org:9443/?wsdl.

Juhise testkaartide kasutamiseks DigiDoc test portaalis, DigiDoc3 kliendis või DigiDoc Clientis leiad siit.

Testkaartide hinnad

Ühe testkaardi hind on 32 EUR. Krüptopulgal olev test digitempel on tasuta. Küll aga lisandub krüptopulga tasu 50 EUR. Krüptopulka on hiljem võimalik kasutada ka päris templiga.

Testkaardi kasutamine Sertifitseerimiskeskuse testteenustes on tasuta.

Testkaartide tellimiseks täida allolev tellimusvorm. Kaardid saab kätte SK kontorist aadressil Pärnu mnt 141, Tallinn.

Kontakt

Küsi lisainfot

e-post: info[A]sk.ee
telefon: 610 1880

Vaata lisaks